Kış Bahçesi Dekorasyonu Tavsiyeleri İle Kışın Tadını Çıkarın

Bütün mevsimlerin kendine göre bir güzelliği olduğu gerçek. Siz de yaz mevsimini iple çekip, bir an önce gelmesini isteyenlerden misiniz? Ben tam bir yaz insanıyım, güneşin o güzel yüzünü görmeden yapamıyorum mu diyorsunuz? Enerjim düşüyor, hatta sonbahar gelir gelmez depresyona giriyorum; soğuk, yağmur, gri ve kasvetli havasıyla hiç bana göre değil bu kış mevsimi diyenlerdenseniz, önümüzdeki günleri evinizde artık keyifle geçirebilmeniz için size harika bir tavsiyemiz var.

Kış Bahçesiyle Ruhunuzu Isıtmaya Ne Dersiniz?

Yazın balkonda, terasta ya da bahçede sabah kahvaltı ile güne başlayıp, gece geç saatlere kadar ailenizle ya da arkadaşlarınızla güne devam etmeyi sevenlerdenseniz kışın da bu zevkten mahrum kalıp, dört duvara sıkışmak zorunda değilsiniz. Kış geldi diye üzülmeyin. Balkonunuzda, terasınızda ya da bahçenizde oluşturacağınız kış bahçeleri imdadınıza yetişiyor…

Kış Bahçesi ile Beyaz Güzelliğin Tadını Çıkarın
Kış Bahçesi ile Beyaz Güzelliğin Tadını Çıkarın

Zevkinize göre tasarlayıp, dizayn edebileceğiniz modern ve konforlu kış bahçeleri ile mevsimin en güzel zamanlarını artık sıkılmadan evinizde geçirebileceksiniz. Elinizde sıcacık kahvenizle yağan karı izleyerek hiç üşümeden manzaranın keyfini çıkarabilir; kışın sakin ve dingin yanının zevkine tek başınıza kitap okuyup, müzik dinleyerek ya da arkadaşlarınızla sohbet ederek varabilirsiniz.

Kendi Kış Bahçenizi Tasarlayın

Elbette bu konuda bir mimardan yardım alabileceğiniz gibi biraz araştırma yaparak, tasarımlara bakarak, ekonomik bütçelerle ve küçük yardımlar alarak kendi kış bahçenizi yaratabilirsiniz. Burada belirtmemiz gereken önemli bir husus bu alan için ruhsata ihtiyacınız olup olmadığı; öncelikle bunu netleştirmenizi tavsiye ederiz.

Kış Bahçesiyle Kışın Tadını Çıkarın
Kış Bahçesiyle Kışın Tadını Çıkarın

Evet, ilk olarak balkon, teras ya da bahçenizi nasıl kapatacağınıza karar vermelisiniz. Boydan boya şeffaf yağan karı keyifle seyredebileceğiniz cam bir kış bahçesi mi istiyorsunuz, yoksa tümüyle ahşap ya da rengiyle bile içinizi ısıtacak kırmızı tuğlalarla örülü daha samimi ve sevimli bir yer mi hayal ediyorsunuz? Cevabı bulduktan sonra gerisi tamamıyla size kalmış.

Kış Bahçesi Tasarlarken Yalıtımı Uunutmayın

Üçüncü önemli nokta da kış bahçenizin ısı yalıtımının doğru yapılmış olması. Ne kadar doğru bir yalıtım yöntemi seçilirse, uzun vadede o kadar sorunsuz bir alan yaratmış olursunuz.

Bir sonraki adımda ise içeriyi nasıl ısıtacağınıza karar vermelisiniz. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunuyor. Bahçenizi sıcacık yapacak bu önemli detayı da belirledikten sonra artık dekorasyona ve diğer detaylara geçebilirsiniz.

En doğru havalandırma, yalıtım ve ısıtma yöntemlerini seçmeniz halinde, burayı dört mevsim kullanmanız mümkün.

Önce Hayal Edin, Sonra da İstediğiniz Gibi Dekore Edin
Önce Hayal Edin, Sonra İstediğiniz Gibi Dekore Edin

Önce Hayal Edin, Sonra İstediğiniz Gibi Dekore Edin

Kış bahçeniz ısıtmasıyla, penceresiyle, havalandırmasıyla tamamlandı. Sıra geldi içini istediğiniz gibi dekore etmeye…

Burayı nasıl kullanmak istiyorsunuz? Ağırlıklı olarak sadece size ait tek başınıza vakit geçireceğiniz bir alan olarak mı kullanacaksınız, yoksa bütün ailenin birlikte vakit geçireceği ortak mekanı mı olacak?

Tabii ki her iki durumda da farklı dekorasyon seçeneklerini düşünmek gerekiyor. İlkinde sizin ruhunuzu besleyecek, sizden parçalar taşıyacak bir bahçe… Belki rengarenk mumlarla, hoş kokulu tütsülerle, size iyi hissettirecek objelerle yaratacağınız sadece size ve sevdiklerinize açılacak olan bahçeniz. Ya da tüm ailenin uzun kış gecelerinde bir arada toplanacağı kalabalık sofraların kurulacağı, yeni buluşma yeriniz olacak.

Kış Bahçesi Dekorasyon Püf Noktaları
Kış Bahçesi Dekorasyon Püf Noktaları

Kullanım amacınıza uygun olarak bahçe mobilyalarıyla, ya da renkli bir oturma grubuna eşlik edecek ahşap, hasır ya da cam bir masa, çiçekler, minderler, örtüler vb. diğer tüm detaylarıyla, dilediğinizce dekore edeceğiniz kış bahçenizin, artık sizin ve sevdiklerinizin en sevdiği yer olacağı kesin!

Üstelik artık boya ya da yalıtım yaptırmak için yaz aylarını beklemeniz gerekmiyor. Artık kış aylarında bile yeni nesil kaliteli boyalar kullanarak, usta ellerin yardımıyla bir günde bütün bir evi boyatmak mümkün. Nasıl mı? Decor Yapı’nın uzman ekibi sayesinde. Burayı tıklayarak formu doldurun, ücretsiz ekspertiz hizmetimiz esnasında merak ettiğiniz soruları yanıtlayalım.