Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri ve Dekorasyon Önerileri

Yeni bir yıl, çoğumuz için yeni kararlar almayı, yepyeni başlangıçlar yapmayı ifade eder. Yeni bir eve taşınmak, öğrenmeyi hep çok istediği halde sürekli ertelediği bir konuda eğitim almak, kilo vermek, sigarayı bırakmak, daha düzenli yaşamak, daha çok tasarruf etmek gibi pek çok şeyi örnek verebiliriz. Eğer siz de yeni yılda, yeni bir evde ya da şimdiki evinizde küçük değişiklikler yaparak, yepyeni bir başlangıç yapmayı isteyenlerdenseniz, bu yazımız sizler için. Bu yazımızda 2019 yılında dekorasyon trendlerinden bahsedeceğiz sizlere.

Hangi renkler, ne tür malzeme ve mobilyalar revaçta olacak gelin birlikte bir göz atalım: Büyük şehirlerde yüksek, soğuk ve gri binalarda sıkıştık kaldık. Doğaya, yeşile, doğala olan özlemimiz her geçen gün artıyor. Yoğun çalışma hayatından bunalan beyaz yakalılar, tatil günlerinde soluğu kamplarda, doğa yürüyüşlerinde ya da huzurlu tatil kasabalarında alıyor.

Tasarımcılar bu ihtiyacı ve yönelimi fark etmiş olacaklar ki, evlerde kullanılacak renklerden iç dekorasyona kadar çeşitlilik ve doğala dönme çabası dikkat çekiyor. Doğayla uyumlu, esnek ve dinamik tasarımlar öne çıkarken, ahşap, cam ve taş malzemelerin popülerliği artıyor.

Şimdi gelin maddeler halinde 2019 ev mobilyası ve dekorasyonunda nelerin öne çıktığına bir göz atalım.

Retro

Retro tarz, dekorasyonda oldukça canlı, parlak renkli duvarların ve eşyaların tercih edilerek, geçmişteki sıcak tarzın yeniden günümüze uyarlanmasıdır. Retro tarzı mobilyaları hazır alabileceğiniz gibi, antikacıları gezerek de oldukça orijinal parçalar bulabilirsiniz.

Retro tarzı mutfağınızda da tercih ederek, daha sıcak ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Retro tarzı buzdolabı, fırın, radyo gibi elektronik cihazları da rahatlıkla bulmanız mümkün.

Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri
Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri

Ahşapla Gelen Doğallık

Ahşap, geçmişten günümüze geniş bir ürün skalasında tercih edilen bir malzeme. Günümüzde sağlık uzmanlarının doğal ahşaba yaptığı övgülerle popülerliğini daha da artmış durumda. Cilasız, doğal ahşabın evin demirbaş tüm eşyalarında kullanılması, şiddetle tavsiye ediliyor. Ahşabı yatak odanızdan salona, özellikle de mutfağınızda, yemek ve çalışma masalarınızda kullanabilirsiniz.

Ahşapla Gelen Doğallık
Ahşapla Gelen Doğallık

Yeşilin Huzuru

Doğada yakalanmaya çalışılan huzur, yeşil renkle evlerimize giriyor. Ada çayı yeşili diye adlandırılan bu renk, canlı değil biraz daha soluk, hatta gri-yeşil karışımı bir renk. Mobilyalarda sıkça görebileceğiniz bu rengi, duvarlarınızda beyaz ve sarı rengi tercih ederek öne çıkarabilir, evinizde uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evler Daha Çok Yeşilleniyor

Yeşille yakalanmaya çalışılan huzur sadece renklerle kalmıyor. Gerçek bitkilerle daha ferah ve doğaya yakın bir tarzı yakalayabilir, evinizin havasını daha yaşanır ve canlı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için evin havasını temizleyen iç mekan bitkilerinden yararlanabilirsiniz.

2019 Dekorasyon Tavsiyeleri
2019 Dekorasyon Tavsiyeleri

Yumuşak Geçişli & Geometrik Mobilyalar

2019’da keskin hatlı, sert görünümlü mobilyalar yerini daha yuvarlak şekilli objelere ve yumuşak geçişlere bırakıyor. Kanepe, sehpa gibi mobilyaların yanında, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda da bu akım karşımıza çıkıyor.

Mozaik Duvarlar

Yılın en dikkat çeken akımlarından biri de duvarlardaki mozaikler olacak. Seksenlerde sıklıkla gördüğümüz mozaik desenlere sahip dekoratif uygulamalar hem duvar kağıdı hem de kaplama olarak geri dönüyor.

Yumuşak Geçişli & Geometrik Mobilyalar
Yumuşak Geçişli & Geometrik Mobilyalar

Etnik Desenler:

2019’da evler etnik desenlerle rengârenk ve çok daha neşeli, samimi bir görünüme bürünüyor.
Duvar kağıtlarından, mobilyalara, örtülerinizden küçük biblo ve heykelcikler gibi dekoratif objelere etnik desenlerin bu renkli ve hareketli tarzından yararlanabilirsiniz.