Asla Modası Geçmeyecek Duvar Boyası Renkleri

Duvar renkleri modası her yıl değiştirenler için yeni eğilimleri denemek eğlenceli olsa da kim her yıl evinin boyasını değiştirmek ister ki? Harika rengi bulmak kimi zaman zor olabilir.

Hayalinizdeki evi buldunuz; geriye zevkinize uygun ve uzun süre severek kullanmayı isteyeceğiniz bir duvar rengi bulmak kaldı. Bu konuda sizlere tavsiyelerimiz olacak. Biz de sizler için asla modası geçmeyen dekoratif boya tercihlerini sizler için derledik.

Sizler için derlemiş olduğumuz modası hiç geçmeyen duvar renkleri;

Mobilyalarınızın ve her an göz önünde bulunan ev tekstili ürünlerinizin rengini ve temasını yansıtan, ne kadar baksanız da sıkılmayacağınız dünyaca ünlü 5 mekan tasarımcısının tavsiye ettiği bu renklere bir göz atın. Keyifli okumalar!

Asla Modası Geçmeyecek Duvar Renkleri

Beyaz Tonları

Beyaz bazı tonları çok tercih edilmektedir. Bu renkler iç mimarlar tarafından da çok tercih edilen duvar renklerindendir. Beyaz renkten kreme kayan renkler ise de her zaman risksiz bir seçimdir.

Asla Modası Geçmeyecek Renkler Beyaz Tonları

Ekstra Beyaz

Bembeyaz bir oda, bütün dekoratif tasarımlar da her mobilya ve ev tekstili ürünlerinde her zaman uyum sağlayan iyi bir tercihtir. Beyaz rengi hayat kurtarıcı bir renktir ve evinizin daha aydınlık görünmesini sağlar. Ayrıca huzur verir.

Modası Geçmeyecek Ekstra Beyaz Duvar Rengi

Deniz Mavisi – Amanda Reynal

Ralph Lauren’in ‘Navy Blue’ adıyla sunduğu ve yıllardır popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen denizci mavisi rengi, özellikle marine tarzı ile tasarlanmış evlerde, yazlık evlerde ve çocuk odalarında harika bir sonuç veriyor. İç mimar ve dekoratör Amanda Reynal, denizci mavisi renginin diğer mavi renklere göre daha sıcak bir tonda olmasından ötürü hiçbir zaman modasının bitmeyeceğini ve her zaman trend dekorasyon tercihleri arasında yer alacağını belirtiyor.

Deniz Mavisi Modası Geçmeyecek Duvar Renkleri

Chelsea Grisi – Erin Gates

Kim demiş griyi kullanmak evin ortamını soğuk gösterir diye! Aynı zamanda bir influencer ve blogger da olan iç mekan tasarımcı olan Erin Gates, doğru gri tonu seçildiğinde %100 sıcak ve hoş huzur mekanlar oluşturmak mümkün. Gates’e göre bu gri tonlarında en favori tercihi olan füme kadar koyu ve gümüş grisi kadar tonları soğuk olmayan orta grilerden olan “Chelsea Grisi” ‘dir.

Kum Beji – Hailey Schuleter

Türkiye’de son yıllarda en çok tercih edilen renklerden olan kum beji duvar rengisi ise ünlü iç mimar Hailey Schuleter, yurtdışında da “greige” olarak anılan bu rengin nötr renkler grubundan olduğu için ortamı domine etmeden mekana elegan bir görünüm kazandırmasından dolayı, asla modası geçmeyecek bir duvar rengi olacağını belirtiyor.

Lacivert

Evinizde koyu renkler istiyor fakat siyahı tercih etmiyorsanız lacivert duvar renkleri en iyi ideal çözümlerden biri. Son zamanların en çok tercih edilen trendlerinden olan lacivert duvar renkleri evinize ağır başlı bir şıklık getirir. Lacivert rengin ahşap mobilyalarda uyumu göz alıcıdır.

Asla Modası Geçmeyecek Lacivert Renk Seçimi
Asla Modası Geçmeyecek Lacivert Renk Seçimi

Boz Kahverengi

Boz kahverengi gibi bir nötr rengi tercih etmek zekice bir seçim ve aynı zamanda tüm mobilyalarda uyum sağlar. Boz kahverengi duvar renkleri, beyaz tondaki ahşap mobilyalarda ve beyaz çerçevelerde muhteşem bir uyum sağlar.

Boz Rengi Boya Rengi

Kırmızı

Kırmızı duvar renkleri son derece iddialı bir renktir. Bu renk doğru konbin yapıldığında evinizde harikalar yaratır. Kırmızın iştah açıcı etkisi renklerin psikolojisi üzerine yapılan araştırmalarda ispat edilmiştir. Sizde buna bağlı olarak mutfağınızda ve yemek odanızda bu rengi tercih edebilirsiniz.

Kırmızı Renk Duvar Boyası Önerisi