Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri ve Dekorasyon Önerileri

Yeni yıla az kaldı, yeni bir yıl çoğu kişi için yeni kararlar almayı, yepyeni başlangıçlar yapmayı ifade eder. Yeni yılda yeni bir eve taşınmak, öğrenmeyi hep çok istediği halde sürekli ertelediği bir konuda eğitim almak, kilo vermek, sigarayı bırakmak, daha düzenli yaşamak, daha çok tasarruf etmek vb. pek şey örnek verebiliriz.

Eğer siz de yeni yılda, yeni bir evde, yepyeni bir başlangıç yapmayı isteyenlerdenseniz, bu yazımız sizler için. Bu yazımızda 2019 yılında dekorasyon trendlerinden bahsedeceğiz sizlere.

Hangi renkler, ne tür malzeme ve mobilyalar revaçta olacak gelin birlikte bir göz atalım:
Büyük şehirlerde yüksek, soğuk ve gri binalarda sıkıştık kaldık. Doğaya, yeşile, doğala olan özlemimiz her geçen gün artıyor. Yoğun çalışma hayatından bunalan beyaz yakalılar, tatil günlerinde soluğu kamplarda, doğa yürüyüşlerinde ya da huzurlu tatil kasabalarında alıyor.

Tasarımcılar bu ihtiyacı ve yönelimi fark etmiş olacaklar ki, evlerde kullanılacak renklerden dekorasyona kadar renklilik ve doğala olan yakınlık dikkat çekiyor. Doğayla uyumlu, esnek ve dinamik tasarımlar öne çıkarken, ahşap, cam ve taş malzemelerin popülerliği artıyor.
Şimdi gelin maddeler halinde 2019 ev mobilyası ve dekorasyonunda nelerin öne çıktığına bir göz atalım.

Retro
Retro tarz, dekorasyonda oldukça canlı, parlak renkli duvarların ve eşyaların tercih edilerek, geçmişteki sıcak tarzın yeniden günümüze uyarlanmasıdır. Retro tarzı mobilyaları hazır alabileceğiniz gibi, antikacıları gezerek de oldukça orijinal parçalar bulabilirsiniz.

Retro tarzı mutfağınızda da tercih ederek, daha sıcak ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Retro tarzı buzdolabı, fırın, radyo gibi elektronik cihazları da rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Ahşapla Gelen Doğallık
Ahşap geçmişten günümüze tercih edilen bir malzeme. Günümüzde sağlık uzmanlarının doğal ahşaba yaptığı övgülerle popülerliğini daha da arttırdı.
Cilasız, doğal ahşabın evin demirbaş tüm eşyalarında kullanılması, şiddetle tavsiye ediliyor.
Ahşabı yatak odanızdan, salona, özellikle de mutfağınızda, yemek ve çalışma masalarınızda kullanabilirsiniz.

Yeşilin Huzuru
Doğada yakalanmaya çalışılan huzur, yeşil renkle evlerimize giriyor. Ada çayı yeşili diye adlandırılan bu renk, canlı değil biraz daha soluk, hatta gri-yeşil karışımı bir renk. Mobilyalarda sıkça görebileceğiniz bu rengi, duvarlarınızda beyaz ve sarı rengi tercih ederek öne çıkarabilir, evinizde uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evler Daha Çok Yeşilleniyor
Yeşille yakalanmaya çalışılan huzur sadece renklerle kalmıyor. Gerçek bitkilerle daha ferah ve doğaya yakın bir tarzı yakalayabilir, evinizin havasını daha yaşanır ve canlı bir hale getirebilirsiniz.

Yumuşak Geçişli & Geometrik Mobilyalar
2019’da keskin hatlı, sert görünümlü mobilyalar yerini, daha yuvarlak ve yumuşak geçişlere bırakıyor. Kanepe, sehpa gibi mobilyaların yanında, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda da bu akım karşımıza çıkıyor.

Mozaik Duvarlar
Yılın en dikkat çeken akımlarından biri de duvarlardaki mozaikler olacak. Seksenlerde sıklıkla gördüğümüz mozaik desenler, hem duvar kağıdı hem de kaplama olarak geri dönüyor.

Etnik Desenler:
2019’da evler etnik desenlerle rengârenk ve çok daha neşeli, samimi bir görünüme bürünüyor.
Duvar kağıtlarından, mobilyalara, örtülerinizden, dekoratif objelere etnik desenlerin bu renkli ve hareketli tarzından yararlanabilirsiniz.